העתקת אתר גוגל סייטס - google sites

לעיתים נרצה להעתיק את האתר שלנו לטובת גיבוי או לצורך העברתו לחשבון אחר (נניח אם הבעלות עליו עברה למשתמש אחר).

העתקת אתר בתוך אותו חשבון גוגל

 1. הכנסו אל האתר ואל ממשק הניהול שלו (עוד>נהל אתר>כללי). 

 2. כעת לחצו על הכפתור שמופיע במרכז המסך "העתק אתר זה". 

 3. תנו לאתר המועתק החדש שם (באנגלית - מניסיון, עדיף שם ארוך משולב אותיות וספרות) ולחצו "העתק". (שם האתר שלכם לא יכול להיות זהה אפילו לשם של אתר כלשהוא שהיה קיים בעבר אפילו אם הוא נמחק לצמיתות בידי הבעלים שלו). 

 4. התהליך לוקח מספר שניות (עד מספר דקות באתרים גדולים) ובסיומו תוכלו לראות ברשימת האתרים שלכם את האתר החדש.

 5. אם אתם מפרסמים אותו במנועי החיפוש ורכשתם עבורו דומיין חדש - נותר לכם להגדיר ולמפות מחדש את  הדומיין  עבור האתר המועתק החדש. לאחר ביצוע המיפוי האתר יעלה לאויר (לעיתים יש להמתין עד 48 שעות עד לביצוע המיפוי) 

 6. לא לשכוח להגדיר את האתר כ"ציבורי". 

 7. חשוב לשים לב בעת העתקת אתרים שמנועי החיפוש וגוגל בראשם לא סובלים תוכן כפול או מועתק. אם האתר שלכם מכיל תוכן שכבר מופיע באתר אחר סביר להניח שאחד מהאתרים ירד בדירוג המקורי שלו. עוד בנושא זה תוכלו לקרוא בעמוד קידום אתרי גוגל סייטס.

העתקת אתר לחשבון גוגל / גוגל אפס אחר

 1. הכנסו אל האתר הקיים וב"שיתוף" שתפו אותו עם החשבון החדש. 

 2. תנו לחשבון החדש הרשאת "בעלים" על האתר הישן.

 3. הכנסו לחשבון החדש ומשם הכנסו אל האתר ואל ממשק הניהול שלו (עוד>נהל אתר>כללי). כעת לחץ הכפתור שמופיע במרכז המסך "העתק אתר זה". 

 4. תנו לאתר המועתק החדש שם (באנגלית - מניסיון, עדיף שם ארוך משולב אותיות וספרות) ולחצו "העתק". (שם האתר שלכם לא יכול להיות זהה אפילו לשם של אתר כלשהוא שהיה קיים בעבר אפילו אם הוא נמחק לצמיתות בידי הבעלים שלו). 

 5. התהליך לוקח מספר שניות (עד מספר דקות באתרים גדולים) ובסיומו תוכלו לראות ברשימת האתרים של החשבון החדש את האתר החדש.

 6. האתר שלכם הועתק והוא עכשיו יושב על החשבון החדש.

 7. נותר לכם להגדיר ולמפות מחדש את  הדומיין (דרושה הרשאה לשינוי רשומות CNAME בדומיין של חשבון החדש) עבור האתר המועתק החדש. לאחר ביצוע המיפוי האתר יעלה לאויר (לעיתים יש להמתין עד 48 שעות עד לביצוע המיפוי)

 8. לא לשכוח להגדיר את האתר כ"ציבורי".

 9.  חשוב לשים לב בעת העתקת אתרים שמנועי החיפוש וגוגל בראשם לא סובלים תוכן כפול או מועתק. אם האתר שלכם מכיל תוכן שכבר מופיע באתר אחר סביר להניח שאחד מהאתרים ירד בדירוג המקורי שלו. עוד בנושא זה תוכלו לקרוא בעמוד קידום אתרי גוגל סייטס.