איך להכניס תיבת טקסט רץ לאתר גוגל-סייטס?


ניתן להכניס לאתר גוגל סייטס (בתנאי שהוא מותקן תחת גוגל אפס לעסקים) תיבת טקסט נגללת שבה כל הזמן יופיעו תכנים מעודכנים מרחבי הרשת או מהאתר עצמו בגוגל-סייטס. יש להשתמש בתיבת טקסט בה התוכן מוזן בדחיפה - RSS. כדי ללמוד עוד על RSS לחצו כאן: רסס בויקיפדיה.

עדכן RSS קורא ומציג תוכן ממקורות שונים אותם ניתן להגדיר בגאדג'ט עצמו. הצורה בה ניתן להציג את המידע היא כמו מצד שמאל בעמוד זה. בצורה דינאמית - טקסט רץ (בחלק העליון) או טקסט קבוע (כמו בחלק התחתון). ניתן להתאים את הגאדג'ט במספר דרכים ולשלוט על מאפיינים כמו: גובה, רוחב, מהירות גלילה, גודל, צבע וצבע רקע.

איך מכניסים תיבת טקסט רץ לאתר גוגל-סייטס?

 1. ראשית, ודאו שהאתר מוגדר בהגדרות השיתוף כ"ציבורי".
 2. שנית, נגדיר את העמוד ממנו יקח הגאדג'ט את הנתונים ונהפוך אותו ואת דפי המשנה שלו ל"דף הכרזות" (בלוג).
 3. לאחר מכן ניגש אל העמוד בו אנו רוצים להטמיע את הגאדג'ט ונלחץ על: הוסף>הוסף גאדג'ט לאתר>הוסף גאדג'ט לפי כתובת אתר ואז יפתח לנו חלון חדש כמו בדוגמה להלן:
 4. לתוך השדה הזה נכניס את הכתובת הבאה: http://hosting.gmodules.com/ig/gadgets/file/109523608317544835924/rssscroller.xml
 5. ונלחץ על "הוסף".
 6. מיד יפתח לנו חלון מאפיינים של הגאדג'ט החדש עם הרבה אפשרויות כמו שניתן לראות בדוגמה הבאה:
 7. בשדה הראשון אנו צריכים להגדיר את הדבר החשוב מכל - את המיקום של עדכון ה-RSS. בכל אתר עדכנייה זו נמצאת במקום אחר והיא בדרך כלל מזוהה עם הסמל הזה:
  צריך לאתר את הקישור ממנו מתבצעת ההזנה (הוא בדרך כלל מסתיים ב-posts.xml) ולהכניס אותו אל השדה הראשון. באתרי גוגל סייטס שנמצאים במערכת גוגל אפס ניתן למצוא את הקישור הזה תחת המילים "הירשם לפרסומים" בדף ההכרזות הראשי.
 8. בשדה השני עד החמישי נוכל להגדיר חמישה מקורות שונים להזנות RSS.
 9. לאחר מכן נוכל לשלוט על פרמטרים כמו הצגת כותרת הפוסט בלבד או כל הפוסט, ציון זמן יצירת הפוסט, גודל הפונט, צבע הפונט, צבע הרקע, צבע קישור, מהירות הגלילה של הטקסט והאם שהטקסט הנגלל יעצור בעת מעבר העכבר עליו או שימשיך לרוץ
 10. לאחר מכן נבחר רוחב, גובה וכותרת, נלחץ על אישור ואם עשינו הכל כמו שצריך נקבל חלון עם טקסט רץ כמו בעמוד זה למעלה.

איך מכניסים תיבת טקסט עומד לאתר גוגל-סייטס?

 1. ראשית, נגדיר את העמוד ממנו יקח הגאדג'ט את הנתונים ונהפוך אותו ואת דפי המשנה שלו ל"דף הכרזות" (בלוג).
 2. לאחר מכן ניגש אל העמוד בו אנו רוצים להטמיע את הגאדג'ט ונלחץ על: הוסף>הכרזות אחרונות ואז יפתח לנו חלון חדש כמו בדוגמה להלן:
 3. שם נעדכן את: אורך הרשומה (קצרה, בינונית או מלאה), האם להציג תמונות מעמודי ההכרזות, מספר הרשומות, כותרת וגבול.

חדשות ועדכונים - טקסט רץ

חדשות ועדכונים - טקסט עומד

 • שאלה: מה היתרונות של גוגל סייטס? או, פשוט, למה כדאי לעבור לגוגל סייטס? לאורך השנים התנסיתי בכמה וכמה מערכות לבניית אתרים אך לכל אחת היו היתרונות והחסרונות שלה. למעשה עד שגיליתי את גוגל סייטס חשבתי שאני ...
  פורסם: 14 במאי 2017, 5:13 על ידי: אגס בניית אתרי גוגל סייט
 • שאלה: האם יש צורך בחשבון גוגל אפס עבור אתר גוגל סייטס? לא. למרות זאת, אנו מעודדים את כל מי שבונה אצלנו אתר לקבל או ליצור חשבון גוגל אפס, לשם נעביר את האתר עם סיום בנייתו.
  פורסם: 14 במאי 2017, 5:12 על ידי: אגס בניית אתרי גוגל סייט
 • שאלה: כמה קשה להשתמש בגוגל סייטס תשובה: קל מאוד. כתיבת תכנים, עריכה של תוכן והוספת תמונות כמו גם משימות אחרות קלות מאוד לביצוע.  זה ממש דומה לשימוש בוורד ואין צורך בידע בקוד או בתכנות כדי לנהל ...
  פורסם: 14 במאי 2017, 5:13 על ידי: אגס בניית אתרי גוגל סייט
 • שאלה: איזה סוגים של אתרים אפשר לבנות עם גוגל סייטס? תשובה: גוגל סייטס נועדה לשמש מערכת מצויינת לבניית אתרי מידע. המערכת מעולה גם לבניית אתרים תדמיתיים. לעומת זאת, לאתרי קניות או אתרי ספריות קבצים היא פחות מתאימה. שאלות נוספות?
  פורסם: 14 במאי 2017, 5:11 על ידי: אגס בניית אתרי גוגל סייט
הצגת הודעות 1 - 4 מתוך 12. הצגת עוד »