איך מעלים תמונות לאתר של גוגל סייטס?

קיימות 4 אפשרויות בסיסיות להעלאת ואחסון קבצי תמונה באתרי גוגל סייט.

מדוע להשתמש באפשרות אחת ולא בשנייה?

העלאה והצגה מיידית ישירות בעמוד האינטרנט הרלוונטי על ידי כניסה למצב עריכת עמוד ולחיצה על "הוסף>תמונה".

בעד: 

בשיטת הוסף>תמונה, אפשר בקלות ובמהירות להוסיף תמונה לאתר שלכם בגוגל סייטס. שיטה זו של פעולה יחידה מאפשרת לך להעלות, לבחור ולהטמיע את התמונה במיקום ספציפי.

נגד:

תמונות שמועלות דרך הוסף>תמונה נמצאות רק בעמוד אליו הועלו ולכן אם רוצים להשתמש בתמונה במספר מקומות, השימוש החוזר הזה גוזל נפח אחסון מהאתר.

מומלץ?

כן! קל ומהיר להבנה. למשתמשים חדשים שיטה זו מומלצת במיוחד.

הוספה כ"קובץ מצורף" בתחתית העמוד.

בעד:

למנהל האתר יש אפשרות להציג או להסתיר את רשימת הקבצים המצורפים לכל עמוד באתר גוגל סייטס. פשוט צריך לשמור את העמוד, לבחור ב"עוד">הגדרות דף>וסימון או אי-סימון V על האופציה של "קבצים מצורפים" לפי הצורך.

נגד:

הקבצים המצורפים בשיטה זו הם ספציפיים לעמוד. כלומר, הקבצים הללו לא יופיעו בחיפוש תמונות להטמעה בעמודים אחרים באתר של גוגל. עם זאת, הם כן זמינים לשימוש בעמודים אחרים, באם ידועה לכם כתובת התמונה (URL).

מומלץ?

כן! הדבר נוח לניהול בדיוק כמו עמוד ספריית קבצים, ויש לכם האפשרות להסתיר לגמרי את רשימת הקבצים המצורפים, לעומת עמוד ספריית הקבצים, שאותו לא ניתן להסתיר.

עמוד בתבנית של "ספריית קבצים" לאחסון וניהול קבצי התמונה.

בעד:

עמוד ספריית קבצים יכול לשמש כנקודת ניהול מרכזית לקבוצה של קבצים מצורפים שאפשר לגשת אליה בקלות וללא מאמץ.

נגד:

לא ניתן להחביא עמודי ספריית קבצים מצפייה למעט בדרך של "אפשר הרשאות ברמת דף" בחלק ה"שיתוף". אגב, גם אם העמוד אינו מופיע בתפריטי הניווט הצדדים או התפריט העליון של האתר, הוא כן יופיע במפת האתר, אשר נגישה לכל מבקריו.

מומלץ?

כן! עמוד ספריית קבצים שימושי להעלאה ומעקב אחרי שינויים והיסטוריה של הקבצים שהועלו. זה גם טוב לארגון קבצים דרך המבנה של התיקיות הקיים בתבנית הזו.

ניהול כל הקבצים באתר בעזרת התוסף הכללי לניהול קבצים שנמצא במערכת ניהול האתר.

בעד:

תוסף צירוף הקבצים הגלובלי מאפשר לך להעלות, להזיז, לשנות שם ולמחוק כל קובץ או כל הקבצים ביחד אשר הועלו וצורפו לאתרך, והכל ממיקום יחיד.

נגד:

בגלל סדרות הקליקים שיש לבצע על מנת לגשת לתוסף צירוף הקבצים הגלובלי, הדבר אינו אידיאלי לניהול קבצים על בסיס חד-פעמי.

מומלץ?

כן! כאשר יש לכם צורך להזיז קובץ ממיקום אחד לאחר (בתוך אותו אתר), זוהי דרך פשוטה. זהו גם ממשק מעולה לביצוע ניקוי אתר על ידי מחיקת מספר רב של קבצים מצורפים בבת אחת.

עוד על ניהול קבצים באתר גוגל סייט

עוד על תבנית עמוד ספריית קבצים בגוגל סייט