הכנסת קוד Iframe לגוגל סייטס

לעיתים,  תרצו להכניס לעיתים לגוגל סייטס חומרים שונים שאין דרך קלה דרך ממשק הניהול להכניס אותם. לדוגמה קבצי פלאש, גאדג'טים מאתרים אחרים שלכם, כפתור "לייק" של פייסבוק וכדומה...

בעיקרון, גוגל מאפשר להכניס רק HTML לתוך אתריה וזו הסיבה שקודים אחרים פשוט לא נקלטים בפלטפורמה הזו. אז מה עושים?

HTML מורכב מ"תגים" - לאחד התגים קוראים IFRAME. זו פשוט מסגרת שבתוכה אפשר להציג תוכן מאתר אחר או ממקום אחר ברחבי האינטרנט. תחשבו על חלון שיושב באתר האינטרנט שלכם ודרכו גולשים יכולים ל"הציץ" לאתר אחר. לדוגמה, תג הIFRAME (השורה הצבעונית) הנמצא כאן למטה מאפשר ל"הציץ" לעמוד הבית של YNET. אם נזין אותו לתוך קוד ה-HTML באתר שלנו התוצאה תראה כמו החלונית מתחת לשורת התג הזו.

<iframe src="http://www.ynet.co.il"  height="400" width="700"> </iframe>

מקרא:

כתובת האתר המלאה

גובה בפיקסלים

רוחב בפיקסלים

כדי להכניס את תג ה-HTML במקום המתאים יש להכנס למצב עריכה בדף האינטרנט של גוגל סייטס וללחוץ על הכפתור <HTML> בסרגל העריכה. מייד יפתח חלון ובו הקוד. מאתרים את המיקום בו אנו רוצים להציב את ה-IFRAME, ומדביקים שם.

מי שרוצה לעשות זאת בדרך קלה יותר (בגוגל סייטס בלבד) יכול להכנס למצב עריכת דף ולהקליק: הוסף>עוד גאג'טים. מיד יפתח חלון חדש עם אפשרות חיפוש, יש לרשום שם - "IFRAME" וללחוץ על הכפתור "חפש". כדאי לבחור באפשרות המסומנת בתמונה הבאה (לחצו על התמונה כדי להגדיל אותה):

לאחר ההכנסה של הגאדג'ט אפשר לבחור האם לערוך בו שינויים כמו גובה, רוחב, מסגרת, כותרת וכדומה. מצ"ב צילום מסך לנוחיותכם עם הסבר מפורט לגבי כל אפשרות בגאדג'ט (לחצו על התמונה כדי להגדיל אותה):

עוד שאלות? - בקרו בפורום שלנו