הכנת מפת אתר לאתר גוגל-סייטס

למה בכלל יש צורך בהכנת מפת אתר?

יצירת מפת אתר מסייעת למנועי חיפוש לקטלג ולהכיר טוב יותר את האתר שלכם. אם ביצעתם עדכון כל שהוא בדפי האתר או בסדר שלהם, מנוע החיפוש יוכל לדעת באמצעות קריאה של מפת האתר איך להתייחס לתוכן ששיניתם ובאיזה מיקום להכניס אותו אל מנוע החיפוש. אך לפני הכל תדרשו לאמת את האתר שלכם מול מנוע החיפוש של גוגל.

ניתן בקלות ליצור ולאמת את מפת אתר הגוגל סייטס שלכם באמצעות כלי מנהלי האתרים של גוגל.

אז איך מכינים מפת אתר?

בניגוד לאתרים שלא נבנו בגוגל סייטס, בהם יש צורך להכין מפת אתר באמצעות כלי יעודי, באתרים של גוגל סייטס לכל אתר שנבנה יש מפת אתר משלו והגישה למפת האתר מתבצעת באמצעות הכתובת: /system/feeds/sitemap‬

לאחר שביצעתם את האימות כמו שנדרש ב"כלי מנהלי האתרים" אנא העתיקו את הכתובת המסומנת לעיל (בצבע אדום) ולחצו בסרגל הימני על: אופטימיזציה> Sitemaps>הוספה/בדיקה של sitemap. הכניסו בתא המיועד את הכתובת שהעתקתם ולחצו על "שלח sitempa". מיד לאחר מכן תקבלו תשובה בממשק של הכלי שאכן מפת האתר שלכם נתקבלה.

בהצלחה!

אם קיבלתם תשובה של שגיאה לאחר הגשת מפת האתר

כנראה שישנם רווחים מיותרים בסוף הכתובת אותה הגשתם. אנא גשו עם העכבר ומחקו את הרווחים הבלתי נראים. לא תוכלו לראות שמחקתם את הרווחים (כי הם בלתי נראים) אבל עשו delete בכל זאת עד שתראו שהאות האחרונה (p) בכתובת נמחקת. כתבו אותה שוב והגישו את מפת האתר.

איך אפשר למצוא את מפת האתר אחרי שכבר הגשתי אותה לגוגל?

לאתרים תחת חשבון גוגל פרטי בכתובת:

http://sites.google.com/site/YourSite/system/feeds/sitemap

לאתרים תחת חשבון גוגל אפס לעסקים בכתובת:

http://sites.google.com/a/AppDomain/YourSite/system/feeds/sitemap