מאפייני דף הכרזות (בלוג, עמוד עדכונים) באתר של גוגל

הערה: עמוד זה מסביר על מאפייני דף ההכרזות של גוגל סייטס ומיועד למנהלי אתרים מנוסים. אם אתם מעוניינים לבנות אתר בגוגל - הקליקו פה, אם יש לכם שאלות מקצועיות עברו לפורום גוגל סייט ואם ברצונכם להזמין אתר אינטרנט - צרו איתנו קשר.

הסבר כללי - דף הכרזות

בגוגל סייטס ניתן להגדיר מספר פורמטים של עמודים כשאחד מהן הוא "דף הכרזות" משמש בדרך כלל כעמוד עדכונים וכדי להציב מידע כרונולוגי כמו חדשות, עדכונים, ואירועים באתר שלכם בגוגל. הגדרה של עמוד כ"דף הכרזות" מצויינת עבור אנשים או קבוצות שרוצים ליצור דף עם רשימת "פוסטים" / "פרסומים" כדי לפרסם חדשות ארגוניות, סרטים חדשים, קישורים מעניינים את עדכונים בנושא בו עוסק האתר (דוגמאות לשימושים שונים תוכלו לראות בעמודים: עבודת צוות, אתר חדשות, אתר תדמית). עמוד הכרזות משתמש בתבנית דף שנראית כמו בלוגייה פשוטה כשכל הודעה היא כמו מיני דף אינטרנט מיני כך שאתם יכולים לערוך כל הודעה בנפרד, להוסיף תמונות וקישורים, לעצב את הטקסט לפי הצורך וגם להוסיף גאדג'טים.תכונות דף ההכרזות

לדפי ההכרזה יש מאפיינים משלהם. דף ההכרזה נוח מאוד לעבודה ועושה את עבודת ניהול האתר לקלה מאוד.

קל לעריכה:

את ההודעות בדף הכרזה קל מאוד לערוך, תוכלו לערוך או לעדכן את הפוסט הקיים רק על ידי לחיצה על "ערוך" תוך כדי עבודה אפילו על דף אחר. ניתן להוסיף גאדג'טים ואובייקטי טקסט כמו קו תחתון, הדגשות, צבעים וכדומה.

היסטורית הודעות:

דף ההכרזות מציג את ההיסטוריה של ההודעות, מתי הם נוצרו, מי יצר אותן ומי עדכן אותם אחרון. תכונה זו מאפשרת למשתמש לדעת האם הפוסט עדכני.

עדכוני RSS:

אחת התכונות הטובות ביותר של עמוד ההכרזות היא שגוגל מעדכנת באופן אוטומטי עדכוני RSS לעמוד, כך שהמשתמש יכול להרשם באמצעות קורא עדכונים (RSS) ולקבל עדכונים כל אימת שמתבצע עדכון בעמוד.

גאדג'ט "הודעות אחרונות":

כאשר דף הכרזות נוצר, גוגל סייטס מאפשר לכם להשתמש גאדג'ט "הודעות אחרונות". תוכלו לשתול את הגאדג'ט הזה בכל מקום באתר כדי להראות את ההודעות האחרונות בכל דף שתבחרו. נניח שיצרתם עמוד הכרזות המתייחסים לחדשות ועדכונים מהאתר שלכם בגוגל סייטס, אתם יכולים להראות עדכונים אלו על דף הבית, דף צור קשר או כל עמוד אחר.

סוגי הרשאות

ניתן לבחור 3 סוגי משתמשים שיוכלו לבצע שינויים בעמודי הבלוג באתר שלכם בגוגל סייטס:

מנהל - יכול לבצע עריכות תוכן מלאות ואף לבצע שינויים במבנה האתר.

עורך - יכול לבצע עריכות תוכן בעמודים מסויימים ולהשאיר הודעות ומסרים לגולשים באתר.

צופה - יכול רק לצפות בתוכן האתר.

חשוב לדעת כי ניתן גם להגן על האתר מצפייה כך שרק משתמשים רשומים יכולים לצפות בתוכן שבו.

עוד בנושא בעמוד: ההבדלים בין סוגי סוגי הרשאות בגוגל סייטס

איך להגדיר עמוד "הכרזות"?

פשוט מאוד!

דף חדש - לחיצה על כפתור יצירת דף חדש בממשק הניהול->לחיצה על התפריט הנפתח תחת "בחר תבנית לשימוש"-> בחירה ב-"הכרזות".

דף קיים - לחיצה על "עוד" בממשק הניהול->בתחתית העמוד שנפתח יש ללחוץ על המילה "שנה" בשורה "משתמש כעת בתבנית הדף דף אינטרנט (שנה)"