סידור התוכן באתר של גוגל סייטס

בניית אתרים בגוגל - הקדמה

כשאנו מתחילים לבנות אתר וזה ממש לא משנה אם מבצעים בניית אתר בגוגל או בכל מערכת אחרת של בניית אתרים, תמיד כשנזין טקסט נקפיד על סדר בפסקאות ובכותרות (ממש כמו בכתיבת מאמר). לא יתכן מצב שבו טקסט מופיע לפני הכותרת ושהכותרת התחתונה גדולה יותר מהעליונה וכדומה כי חשוב להפוך את הקריאה לנעימה לקורא. מכאן התחיל השימוש בכותרות, תגיות באינטרנט. כל קטע טקסט שיוזן תוך כדי בניית אתר בגוגל יקבל ערך (תג) מסויים (1,2,3,4,5,6, או P) וכך הוא יקבל ערך "חשוב" יותר בעמוד.

הנושא הזה בשנים האחרונות קיבל משמעות עוד יותר גדולה. גם מנועי חיפוש ובראשם גוגל  מסוגלים לקרוא את העמודים שאנו מכניסים אל האתר שלנו ולפי התוכן הם מחליטים באיזה מקום האתר ימוקם באינדקס האתרים שלהם. ככל שהעמודים באתר יהיו רלוונטיים לקורא וככל שהם ישאירו אותו קורא באתר כך הערך של אותו אתר בעיני גוגל יעלה והוא ימוקם גבוה יותר בתוצאות החיפוש. בנוסף כותרות נכונות נותנות לגוגל אינדיקציה על מהות התוכן באתר. גוגל מניח, כמו רוב בני האדם, כי אם כתבנו כותרת "בניית אתרים בגוגל - הקדמה" - כנראה שהתוכן שיוזן אחר כך יעסוק בבננית אתרים בגוגל וכדומה לגבי כותרות משנה ברמה 2 וברמה 3 וכדומה...

בנוסף, בעת בניית אתר בגוגל יש לנו אופציה לקבל תוכן עניינים מובנה (כמו זה בתיבה מימין למעלה) בו אנו לא צריכים להשקיע מאמץ כדי לכתוב את תוכן העניינים אלא המערכת של בניית האתרים של גוגל עושה את זה בתנאי שכתבנו נכון את הטקסט ולפי כל הכללים.

אתם מוזמנים לגלול את הדף הזה למטה. כל התוכן שנכתב כאן הוא להדגמה של התכונה "תוכן עניינים אוטומטי" של מערכת בניית אתרים בגוגל. אם תלחצו על כל נושא בתוכן העניינים בקוסייה העליונה מימין הדף יקפוץ אל המקום הרצוי בעמוד.

סיום

אם הגעתם לכאן, כנראה שקראתם את כל התוכן בעמוד מתחילתו ועד סופו. יכולתם גם להגיע מייד לכותרת "סיום" עם לחיצה על "סיום" בתוך הקובייה בפינה העליונה הימנית בעמוד. זוהי בעצם היהת הדגמה של התכונה "תוכן עניינים אוטומטי".

איך להגדיר זאת?

בונים את התוכן באתר תוך הקפדה על הגדרה של פסקאות, כותרות וכותרות משנה כך:

סימון של התוכן הרלוונטי ואז לחיצה על "עיצוב" בממשק הניהול ולאחר מכן בחירה של "כותרת"/"כותרת משנה"/"כותרת קטנה"/"טקסט פסקה רגיל".

נכנסים לממשק הניהול ולוחצים על "הוסף">"תוכן עניינים". תוך העמוד באתר יתווסף גאדג'ט של תוכן עניינים ואותו ניתן להציב היכן שרוצים בעמוד.